Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 31.01.2022
18:30–20:00

Wykład online
Polskie pomniki historii
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Polskie pomniki historii: Katedra w Kamieniu Pomorskim

Polskie pomniki historii to seria wykładów poświęconych najważniejszym obiektom – architektonicznym świadkom polskich dziejów – którym nadano tytuł Pomnik Historii w uznaniu szczególnych wartości materialnych i znaczenia dla naszego kraju.

O czym będzie wykład online?

Katedra pw. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim od początku lokacji (1176) do dziś jest świadkiem burzliwych dziejów Państwa Pomorskiego. Romańsko-gotycka w stylu, sławna dzięki wyposażeniu wnętrza i organom ufundowanym przez ostatniego biskupa tytularnego Ernesta Bogusława von Croya. Chroni skarby polichromii średniowiecznej i wraz z innymi obiektami składającymi się na zespół katedralny stanowi unikatowy pomnik historii.

Zapraszamy Państwa do intelektualnej podróży w przeszłość ziem znajdujących się pod panowaniem Gryfitów.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Sprawdź program wykładów w Centrum Interpretacji Zabytków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.