Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 19.04.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Park Mużakowski nad Nysą Łużycką | ONLINE

grafika. na niebieskim tle napis Poslkie skarby z list UNESCO, wykłądy online poniedziałek 18:30

Cykl: Polskie skarby z list UNESCO

Na powierzchni 348 hektarów na pograniczu polsko-niemieckim położony jest ogród, uznawany za najwybitniejsze osiągnięcie w dziedzinie organizacji przestrzeni ogrodowej, jakie aranżowano w XIX stuleciu. Do położonego w dolinie Nysy Łużyckiej Parku Mużakowskiego należą zarówno jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Europie, jak też rezydencja grafa Hermana von Pückler-Muskau.

Ten pierwszy w historii architekt krajobrazu nie tylko założył sam Park Mużakowski, ale był też twórcą podstaw zintegrowanego projektowania krajobrazu, umiejętnie łączącego przestrzenie parkowe i miejskie. Jego założenia stały się później podstawą nowoczesnego projektowania miast, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

 

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.