pon., 10.07.2017

wstęp płatny

Palermo

Zanim opuścisz stolicę, vol. 3: „Dwie Sycylie: Neapol, Palermo”. Cykl wykładów dr. Olafa Kwapisa.

Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy zaprasza Państwa na kolejną edycję wykładów o podróżach. W cyklu zatytułowanym „Dwie Sycylie: Neapol, Palermo” spotkamy się z dziejami jednego z bardziej intrygujących regionów południowej Italii, z historią miejsc, które od starożytności do dziś są synonimem spełnienia marzeń o podróży życia. Wykłady adresowane są do osób, które chcą uzyskać wiedzę przydatną w podróży lub pragną odbyć własną Grand Tour bez opuszczania rodzinnego miasta. Każdy z nich stawia sobie za cel przedstawienie topografii artystycznej wybranego miejsca, w tym historii urbanistyki, architektury i sztuki, ale też tajników lokalnego obyczaju. W każdym z omawianych miast znajdują się obszary lub pojedyncze obiekty, które podobnie jak warszawska Starówka, wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dr Olaf Kwapis, historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykładowca Collegium Civitas, badacz sztuki włoskiej, organizator europejskich podróży edukacyjnych.