Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 04.01.2023
18:00–20:00

Wykład
Wille i pałace Europy
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Pałace Rotszyldów – Château de Ferrières, Château Rothschild à Boulogne-Billancourt i Musée Paul Belmondo

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Sztuka i architektura zawsze były atrybutem prestiżu. Rodzina Rotszyldów wykorzystywała je bardzo konsekwentnie. Swą arystokratyczną pozycję potwierdzała działaniami kolekcjonerskimi a zwłaszcza swymi rezydencjami. Te ostatnie stały się nawet synonimem nowego stylu.

Podczas wykładu przyjrzymy się dwóm zamkom – w Ferrières i Boulogne-Billancourt.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.