sob., 19.02.2022

Oprowadzanie
10/7 zł

Oprowadzanie z okazji rocznicy powstania Biura Odbudowy Stolicy

14 lutego 1945 roku powołane miesiąc wcześniej Biuro Organizacji Odbudowy Warszawy zmieniło nazwę na znane nam dziś Biuro Odbudowy Stolicy.

W czasie swojego istnienia było największą pracownią architektoniczno-urbanistyczną na świecie. Zatrudniało około 1500 osób w tym architektów, urbanistów, konserwatorów i inżynierów, których zadaniem była inwentaryzacja zniszczeń oraz przygotowanie planów odbudowy miasta. Działało do 1950 roku, a jego siedzibą była kamienica przy ul. Chocimskiej 33 na Mokotowie.

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie stałej w Centrum Interpretacji Zabytku „Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta”. Zobaczymy tam m. in. autentyczne przedmioty, którymi posługiwali się architekci pracujący nad odbudową Warszawy.

Oprowadzanie w cenie biletu (10/7 zł).