Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 26.10.2023
16:00–17:00

Oprowadzanie
Centrum Interpretacji Zabytku
udział bezpłatny

Oprowadzanie po wystawie „Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta”

Zdjęcie. Dwie kobiety stoją tyłem. Jedna z nich wskazuje coś palcem na fototapecie z widokiem na Warszawę sprzed 2 wojny światowej. Fototapeta jest w pomarańczowo brązowych kolorach.

Oprowadzanie po wystawie „Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta” w Centrum Interpretacji Zabytku to najlepszy wstęp do poznania historii Starego Miasta.

Dowiesz się tu wiele o jego zniszczeniu i odbudowie, a także o okolicznościach wpisania historycznego centrum Warszawy na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz fragmenty odkrytego przez archeologów staromiejskiego muru, jedyne kolorowe zdjęcia z Powstania Warszawskiego zrobione przez Ewę Faryszewską, fotografie z kolejnych etapów odbudowy, uzupełnione informacjami o Biurze Odbudowy Stolicy. Poznasz najważniejszych architektów odbudowy i ich pracownie.

Udział w oprowadzaniu na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania w kasie muzealnej lub online.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.