Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 19.10.2022
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

„Odpowiednie dać miejscu słowo”. O nazewnictwie ulic warszawskich

Pierwszy z cyklu wykładów o nazewnictwie ulic Warszawy przybliży ścieżki prowadzące do powstawania nazw ulic warszawskich. Opowieść prowadzona z perspektywy Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, zasadzona na nieco teoretycznym spojrzeniu na nazwy miejskie, będzie zilustrowana dobrymi i złymi, trafnymi i kuriozalnymi, smutnymi i budującymi przykładami nazw, które organizują przestrzeń miasta, pośród których poruszamy się na co dzień.

Informacje praktyczne:

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejsciowki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.