Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 21.01.2020
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Nowości na listach UNESCO | Dźajpur

Dźajpur – jeden z najambitniejszych projektów architektonicznych w dziejach nowożytnych Indii, miasto starannie zaprojektowane, łączące hinduską tradycję z wpływami muzułmańskimi. Niegdyś stolica niezależnego księstwa, znaczący ośrodek polityki, nauki i kultury, dziś tętniące życiem centrum administracyjne stanu Radźasthan i cel podróży wielu zagranicznych turystów.

Podczas spotkania spojrzymy na Dźajpur na tle innych indyjskich obiektów na liście światowego dziedzictwa UNESCO, udamy się w podróż w przeszłość, by poznać historię miasta i jego najważniejszych zabytków, ale również porozmawiamy o jego znaczeniu dzisiaj.

 

Prowadząca: Dr Weronika Rokicka

Jest adiunktką w Katedrze Azji Południowej Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentką indologii i politologii. Dwa lata studiowała w Indiach i Nepalu; oprócz pracy naukowo-dydaktycznej od kilkunastu lat stara się poznawać Indie i inne kraje regionu podróżując po nich turystycznie.

 

Sprawdź pozostałe wykłady w Centrum Interpretacji Zabytku


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.