czw., 20.05.2021

Wstęp bezpłatny

Nowa miejskość Warszawy: Ostrze | ONLINE

Cykl: Nowa miejskość Warszawy

Ostrze to potężne narzędzie miejskie. Zawdzięczamy mu wiele, ale coraz więcej mamy mu też miejsko za złe. Czym powinno być dla nas w kontekście zieleni i kryzysu bioróżnorodności w najbliższym czasie? Jaką rolę powinno odgrywać w obecnej dekadzie i jakiej nowej kultury zieleni i bioróżnorodności potrzebujemy w Warszawie w czasach nowego Europejskiego Zielonego Ładu i Nowego Europejskiego Bauhausu? Co kulturowo utrudnia nam jej rozwój i jak pracować z tymi mechanizmami, rozwijając nasz ekosystem oddolnie, samodzielnie, w życiu codziennym i systemowo?

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Goście:

Justyna Glusman – Dyrektorka Koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w Urzędzie m.st. Warszawy

Małgorzata Kuciewicz – architektka, razem z Simone de Iacobis prowadzi warszawskie studio architektoniczno-badawcze Centrala

Prowadząca: Marta Żakowska, Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu