czw., 29.04.2021

Wstęp bezpłatny

Nowa miejskość Warszawy: Nowy Europejski Bauhaus dla stolicy | ONLINE

Cykl: Nowa miejskość Warszawy

Czym może być dla Warszawy Nowy Europejski Bauhaus – nowy ruch społeczno-kulturowy zainaugurowany przez szefową Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen? Na czym polega leżąca u jego podstaw przemiana kultury miejskości? Jakie wyzwania stawia dziś Europa przed warszawiakami i kulturą Warszawy na nową dekadę? Czego chcemy i potrzebujemy w nowej warszawskiej dekadzie od tej reformy i jak możemy ją współtworzyć?

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Goście:

Marlena Happach – Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Architekt Miasta

Hubert Trammer – architekt, pracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, jeden z osiemnastu uczestników Okrągłego Stołu Nowego Europejskiego Bauhausu

Prowadząca: Marta Żakowska, Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu