czw., 17.06.2021

Wstęp bezpłatny

Nowa miejskość Warszawy: Ławka | ONLINE

Cykl: Nowa miejskość Warszawy

Ławka – podstawa życia publicznego – znika z wielu polskich przestrzeni publicznych. Dlaczego potrzebujemy jej i dobrze zaprojektowanych przestrzeni wspólnych w budowaniu miejskiego życia publicznego i naszego bezpieczeństwa w obliczu kryzysu klimatycznego? Jak ławką można zabić wspólnotę i jak ma się ławka warszawska do kryzysu klimatycznego, nowej kultury miejskiej Europy oraz Nowego Europejskiego Bauhausu?

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Goście:

Anna Wieczorek – psycholożka środowiskowa pracująca jako psycholożka przestrzeni z miastami i instytucjami zajmującymi się relacją człowieka z przestrzenią, badaczka i moderatorka procesów partycypacyjnych, współzałożycielką Think Tank Miasto

Magda Kubecka – antropolożka miejska i wykładowczyni w School of Ideas SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, wiceprezeska Fundacji Na Miejscu

Prowadząca: Marta Żakowska, Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu