Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 10.06.2021
18:30–20:00

Debata
Centrum Interpretacji Zabytku
Wstęp bezpłatny

Nowa miejskość Warszawy: Laska i wózek | ONLINE

Cykl: Nowa miejskość Warszawy

Laska i wózek na piedestale to najlepsze wyznaczniki przyjaznego architektonicznie miasta. Silna społeczność miejska w czasach kryzysu klimatycznego i demograficznego to społeczność wielopokoleniowa i niewykluczająca nikogo ze względu na różne formy niepełnosprawności.

Inkluzywność miast i architektury jest przy tym jedną z podstaw nowej europejskiej reformy kulturowej – Nowego Europejskiego Bauhausu. Nowa warszawska miejskość potrzebuje więc ostatecznego usunięcia licznych barier architektonicznych i innych fizycznych form dyskryminacji ze względu na wiek i ograniczony poziom sprawności fizycznej. Jak daleko nam do niej? Dlaczego tak daleko i co dalej? Jakie konkretne kroki musimy podjąć w najbliższej dekadzie, oddolnie i systemowo, by z dumą nazwać się w końcu miastem fizycznie przyjaznym wszystkim mieszkańcom?

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Goście:

Iwona Benek – z Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+)

Kamil Kowalski – dyrektor Integracja LAB oraz Działu Usług Eksperckich w Fundacji Integracja, wykładowca ergonomii na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Prowadząca: Marta Żakowska, Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

 

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.