Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 24.06.2021
18:30–20:00

Debata
Centrum Interpretacji Zabytku
Wstęp bezpłatny

Nowa miejskość Warszawy: Lada | ONLINE

Cykl: Nowa miejskość Warszawy

Lada – jak ma wyglądać lada i żywność naszej zdrowszej przyszłości? Zrównoważona przyszłość miejska opiera się na dążeniu do samowystarczalności żywieniowej i systemów żywieniowych odpowiedzialnych klimatycznie. Jak chcemy i możemy rozwijać odpowiedzialne źródła jedzenia w naszym mieście? Nad czym już pracujemy w tym kontekście? Co możemy i musimy wypracować w tym obszarze w najbliższej dekadzie? Co planuje miasto, co robią mieszkańcy i jakie znaczenie lokalne, europejskie i globalne ma jedzenie? Czy i jak nowy Zielony Ład Europejski i Nowy Europejski Bauhaus zaglądają nam do talerzy?

 

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Goście:

Michał Augustyn – animator, współtwórca dwóch warszawskich ogrodów społecznościowych i Bujnej Warszawy – programu wsparcia miejskiego ogrodnictwa, członek zarządu Pracowni Dóbr Wspólnych

Katarzyna Wrońska – główna specjalistka w Wydziale Wsparcia Innowacji przy Biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st Warszawy, koordynatorka Food Labu działającego w ramach projektu Food Trails poświęconego nowym miejskim politykom żywnościowym i realizowanego we współpracy z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym

Natalia Boitot – inspektor w Zespole Inicjatyw Międzynarodowych przy Biurze Współpracy Międzynarodowej Urzędu m.st Warszawy.Koordynatorka projektów europejskich poświęconym systemom żywnościowym, Food Wave i Food Trails. Wiceprzewodnicząca Grupy Roboczej ds. Żywności w sieci EUROCITIES.

Prowadząca: Marta Żakowska, Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

 

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.