Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 13.05.2021
18:30–20:00

Debata
Centrum Interpretacji Zabytku
Wstęp bezpłatny

Nowa miejskość Warszawy: Beton | ONLINE

Cykl: Nowa miejskość Warszawy

Beton i betonoza to główne elementy dzisiejszego krajobrazu Warszawy. Dlaczego trują nam życie i jaka jest ich dobra rola w odpowiedzialnej klimatycznie polityce rozwoju przestrzennego? Kiedy będziemy zrywać asfalt i zastępować go zielenią? Jak widzą to aktywiści, co planuje nasz samorząd i jaką kulturę betonu powinniśmy rozwijać w drugiej dekadzie XXI wieku, wiedząc już wszystko, co wiemy, o konsekwencjach betonozy? Jakiej infrastruktury potrzebujemy dziś w związku z tym dla Warszawy? Czy psychologicznie i kulturowo jesteśmy gotowi na jakąkolwiek przemianę w tym kontekście? Czego uczy nas w tym kontekście nowy Europejski Zielony Ład i Nowy Europejski Bauhaus?

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Goście:

Jan Mencwel – Przewodniczący Miasto Jest Nasze, autor książki „Betonoza” (Krytyka Polityczna, 2020)

Michał Olszewski – Wiceprezydent m.st. Warszawy sprawujący nadzór m.in. nad Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Biurem Zarządzania Ruchem Drogowym

Prowadząca: Marta Żakowska, Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

 

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.