pt., 21.07.2023

Oprowadzanie

Nocne zwiedzanie piwnic staromiejskich

Wejdźmy do piwnic Muzeum Warszawy, żeby zobaczyć zbiory archeologiczne.

Historia podziemi sięga czasów średniowiecznych, a dzięki rewitalizacji, m.in. tych pomieszczeń, oraz bogatym zbiorom możemy na chwilę przenieść się w odległe czasy. Znajdziemy tu planszę do gry strategicznej z XVII w., fajki, kafle piecowe, ceramikę i naczynia szklane, a nawet skarb ukryty dawno temu pod piwniczną podłogą.

Miejsce zbiórki: przy wejściu głównym do Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Wydarzenie w ramach obchodów 70. Urodzin Starówki: urodzinystarowki.pl