Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 27.09.2023
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Niematerialne dziedzictwo UNESCO. Kuchnia śródziemnomorska i uprawa mastichy

Grecka kuchnia, obecna na liście UNESCO jako część wpisu o „kuchni śródziemnomorskiej”, wydaje się być świetnie znana i rozpoznawalna. Jest też obecna w Polsce – w restauracjach, sklepach i naszych domach – ale wciąż wiemy o niej stosunkowo niewiele, ograniczamy się do kilku potraw i składników. W tym do popularnej w Polsce i nieznanej w Grecji ryby po grecku.

Grecka kuchnia to tymczasem kuchnia bogata, oryginalna, wysoce zregionalizowana, pełniąca ważną społeczną rolę. Nawet w najgorszych, najmniej sprzyjających czasach „dobrze zjeść” to w Grecji kluczowa sprawa, a kuchnia to ostatnie miejsce, w którym szuka się oszczędności.

Prowadzący: dr hab. Przemysław Kordos pracuje na Wydziale „Artes Liberales” UW. Jego naukowe zainteresowania obejmują współczesną Grecję oraz współczesny Cypr, szczególnie w ujęciu literaturoznawczym i etnograficznym. Tłumaczy literaturę nowogreckiej, zajmuje go też szeroko pojęta fantastyka.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę kicket.com. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE

Zdjęcie: pędy z owocami pistacji


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.