Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 04.03.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
Wstęp bezpłatny

Rzym. Muzea Kapitolińskie | ONLINE

Wiele jest dróg prowadzących do Rzymu. Gdy poznajemy krok po kroku kolejne miejsca leżącej nad Tybrem stolicy niegdysiejszego Imperium, centrum Śródziemnomorza i całego łacińskiego świata, powoli zaczynamy rozumieć, gdzie ulokowane są nasze kulturowe korzenie. Spośród mnóstwa ścieżek i tras wybierzemy tym razem drogę pozornie krótką, lecz zanurzoną w dzieje ludzi i rzeczy. Przyjrzymy się pierwszej publicznej kolekcji na świecie – otwartym dla widzów w 1471 roku przez papieża Sykstusa IV zbiorom sztuki na Kapitolu.

Wykład bezpłatny z okazji otwarcia Centrum Interpretacji Zabytku po przerwie.

Spotkanie odbędzie się na naszym profilu Facebook.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.