Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 17.02.2024
11:00–12:30

Warsztaty rodzinne
Centrum Interpretacji Zabytku
10 zł

Miasto: jak to działa? Miasto na nowo

rafika. Narysowana mapa Warszawy ze znanymi budynkami: pałac kultury i nauki, zamek królewski, wejście do metra, pomnik syrenki i inne. Tło z żółtego przechodzi w zielony.

Z okazji rocznicy powołania Biura Odbudowy Stolicy zapraszamy na wyjątkowe warsztaty. Czy zniszczone miasto można odbudować? Oczywiście, że tak. Warszawa jest tego znakomitym przykładem.

Podczas zajęć zastanowimy się, co to znaczy. Jakie są koncepcje odbudowy? Przyjrzymy się dokładniej decyzjom podejmowanym przez ówczesnych architektów. Czy stolica Polski po odbudowie wygląda jak dawniej? Co się zmieniło i dlaczego? Stawimy czoła wielu wyzwaniom planifikacyjnym i zmierzymy się z własnym projektem rekonstrukcji zabytku.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Sprawdź harmonogram warsztatów Miasto: jak to działa?


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.