niedz., 17.10.2021

Wstęp bezpłatny

Miasto i jego muzeum. Piemont – rezydencje sabaudzkie | ONLINE

dekoracyjna

Zapraszamy na wędrówkę intelektualną do historycznej stolicy Savoyów – Turynu.

Spotkanie w stolicy Piemontu, która w latach 1861-1865 była pierwszą stolicą jednoczącej się Italii, poświęcimy królewskim rezydencjom sabaudzkim. Wznoszone w mieście i w promieniu 20 km od niego od XVI do XIX wieku, wpisane w 1997 roku na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, są do dziś świadectwem luksusowej architektury na najwyższym europejskim poziomie. Zachowują pamięć królewskiej świetności domu Savoyów.

Zapraszamy do najważniejszych z nich:

• Palazzina di caccia di Stupinigi,
  • Reggia di Venaria Reale,
  • Palazzo Reale,
  • Palazzo Madama.

Wykład będzie można obejrzeć na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.