niedz., 13.06.2021

Miasto i jego muzeum. Palermo | ONLINE

Cykl: Miasto i jego Muzeum

Darmowy wykład na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku

W związku z ogromnym zainteresowaniem cyklem spotkań, które zaproponowaliśmy na początku marca, zapraszamy na kontynuację serii wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Zapraszamy w podróż  na Sycylię do królewskiego Palermo.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.