Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

nie, 25.04.2021

Wstęp bezpłatny

Miasto i jego muzeum. Neapol | ONLINE

Zdjęcie z panoramą Neapolu. Na zdjęciu napis Miasta i jego muzeum. Neapol Bezpłatny wykład online

Cykl: Miasto i jego Muzeum

Darmowy wykład na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku

W związku z ogromnym zainteresowaniem cyklem spotkań, które zaproponowaliśmy na początku marca, zapraszamy na kontynuację serii wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Rozpoczynamy od wykładu na temat Neapolu i jego królewskiej kolekcji. Spotkamy się z dziejami jednego z bardziej intrygujących regionów południowej Italii, z historią miejsca, które od starożytności do dziś jest synonimem spełnienia marzeń o podróży życia. Wykład stawia sobie za cel przedstawienie topografii artystycznej Neapolu, w tym historii urbanistyki, architektury i kolekcji sztuki.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Zarezerwuj Zarezerwuj