Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 13.03.2022
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
wstęp bezpłatny

Miasto i jego muzeum. Madryt | ONLINE

Zapraszamy na nasze comiesięczne spotkanie z cyklu „Miasto i jego muzeum”.

Trzy wielkie kolekcje o unikatowej wartości wyznaczają w centrum Madrytu granice „Złotego Trójkąta Sztuki”.

W zbiorach Muzeów Prado, Thyssen-Bornemisza i Reina Sofia znajdziemy przykłady najważniejszych z punktu widzenia historii sztuki dzieł malarskich.

Dość powiedzieć, że to tutaj zobaczymy dzieła mistrzów włoskich, niderlandzkich, flamandzkich, francuskich i oczywiście hiszpańskich. Zatrzymamy się przed obrazami Rogiera van der Weydena (Zdjęcie z krzyża), Diego Velazqueza (Las Meninas), Fransisca Goi (Okropności wojny), Pabla Picassa (Guernika) i wielu innych. Królewska kolekcja Madrytu nikogo nie pozostawi obojętnym.

Wykład będzie można obejrzeć na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.