niedz., 13.03.2022

wstęp bezpłatny

Miasto i jego muzeum. Madryt | ONLINE

Zapraszamy na nasze comiesięczne spotkanie z cyklu „Miasto i jego muzeum”.

Trzy wielkie kolekcje o unikatowej wartości wyznaczają w centrum Madrytu granice „Złotego Trójkąta Sztuki”.

W zbiorach Muzeów Prado, Thyssen-Bornemisza i Reina Sofia znajdziemy przykłady najważniejszych z punktu widzenia historii sztuki dzieł malarskich.

Dość powiedzieć, że to tutaj zobaczymy dzieła mistrzów włoskich, niderlandzkich, flamandzkich, francuskich i oczywiście hiszpańskich. Zatrzymamy się przed obrazami Rogiera van der Weydena (Zdjęcie z krzyża), Diego Velazqueza (Las Meninas), Fransisca Goi (Okropności wojny), Pabla Picassa (Guernika) i wielu innych. Królewska kolekcja Madrytu nikogo nie pozostawi obojętnym.

Wykład będzie można obejrzeć na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.