Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 12.04.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Marie-Louise zostaje Ludwiką Marią. Francuska księżniczka królową Polski | ONLINE

Grafika. Na zielonym tle napis Między Paryżem a Warszawą Ludwika Maria Gonzaga

Cykl: Między Paryżem a Warszawą – Ludwika Maria Gonzaga

W 1645 roku Marie-Louise Gonzague de Nevers przybywa z Paryża do Warszawy, aby poślubić króla Polski Władysława IV. W pierwszym wykładzie z cyklu „Między Paryżem a Warszawą – Ludwika Maria Gonzaga” przyjrzymy się awanturniczej młodości przyszłej królowej i pierwszym spotkaniom z nową ojczyzną.

 

Prowadząca dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się historią sztuki nowożytnej europejskiej (szczególnie francuskiej), historią idei, historią kobiet i gender studies. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, cześć studiów doktoranckich odbyła na Université de Paris-IV Sorbonne (thèse en cotutelle). W latach 2012-2014 Marie Curie Fellow w Warburg Institute w Londynie, 2014-2016 Postdoctoral Fellow na University of Oxford.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.