Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 09.09.2019
18:30–19:45

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Madryt

Madryt to nie tylko nasze ulubione „życie jak w Madrycie”, ale dynamiczne miasto pełne pamiątek historii. Królewskie miasto – siedziba monarchii habsburskiej i burbońskiej – tchnie pamięcią zawiłych dziejów dawnego imperium. Spacer przez Plaza Mayor oraz Plaza Puerta del Sol i miejscowe przysmaki (jak smażone dorsze) pozwolą odczuć klimat miejsca.

Gdy zagłębimy się w miasto jeszcze bardziej, dostrzeżemy dramatyzm obrazów Francisca Goi, eksponowanych z Museo del Prado, wiszących pośród innych wielkich dzieł dawnego malarstwa. Do Madrytu warto się wybrać z wielu powodów, ale na pewno jednym z ważniejszych jest Guernica Pabla Picassa, którą można oglądać w Museo Reina Sofia.

 

Cykl wykładów: Warszawskie wakacje

W czasie wykładów przyjrzymy się stołeczności (tej obecnej i tej utraconej) oraz sztuce znanych miast naszego kontynentu – dzięki temu każdego miesiąca wybierzemy się w niezwykłą podróż intelektualną po Europie. Dodatkowa wiedza, pomocna w uprawianiu świadomej turystyki, każdemu i każdej z nas otworzy drogę do osobistego Grand Tour. Wykłady stawiają sobie za cel przedstawienie topografi i artystycznej wybranego miasta, w tym urbanistyki, architektury i sztuki, ale też lokalnych obyczajów i miejscowych specjałów. W każdym z omawianych miast znajdują się obszary lub pojedyncze obiekty, które – podobnie jak warszawska Starówka – wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis

Jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Universita di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Bada średniowieczną i nowożytną sztukę włoską (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), jest organizatorem europejskich podróży edukacyjnych.Kierownik studiów podyplomowych Historia sztuki. Interpretacje w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.