Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 06.03.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
Wstęp bezpłatny

Madryt. Królewskie zbiory | ONLINE

Trzy wielkie kolekcje o unikatowej wartości wyznaczają w centrum Madrytu granice „Złotego Trójkąta Sztuki”. W zbiorach Muzeów Prado, Thyssen-Bornemisza i Reina Sofia znajdziemy przykłady najważniejszych z punktu widzenia historii sztuki dzieł malarskich. Dość powiedzieć, że to tutaj zobaczymy dzieła mistrzów włoskich, niderlandzkich, flamandzkich, francuskich i oczywiście hiszpańskich. Zatrzymamy się przed obrazami Rogiera van der Weydena (Zdjęcie z krzyża), Diego Velazqueza (Las Meninas), Fransisca Goi (Okropności wojny), Pabla Picassa (Guernika) i wielu innych. Królewska kolekcja Madrytu nikogo nie pozostawi obojętnym.

Wykład bezpłatny z okazji otwarcia Centrum Interpretacji Zabytku po przerwie.

Spotkanie odbędzie się na naszym profilu Facebook.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.