Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 29.02.2024
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Kultura w czasach Zagłady. Archiwum Ringelbluma

Życie kulturalne w getcie warszawskim rozwijało się w ekstremalnych warunkach, zwyciężając wszystkie przeciwności losu. Wiele interesujących faktów na ten temat, prowadzących do zaskakujących odkryć, kryje w sobie Podziemne Archiwum Getta Warszawskiego, znane od nazwiska jego twórcy jako Archiwum Ringelbluma.

Ten unikatowy w skali świata zbiór dokumentów jest jednym z najważniejszych źródeł wiedzy o losach Żydów polskich podczas II wojny światowej. Został wpisany na listę Pamięć Świata UNESCO jako zabytek światowego dziedzictwa.

Wykład poprowadzi dr Agnieszka Żółkiewska z Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie, historyczka literatury i tłumaczka, laureatka nagrody im. J.A. Gierowskiego i Ch. Shmeruka.

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę kicket.com. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

ikona dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Wydarzenie powstało we współpracy z Żydowskim Instytutem Historycznym.

Ilustracja: Album satyryczny na temat działalności Rady Żydowskiej, ze zbiorów ŻIH


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.