Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 30.11.2022
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Kuchnia domowa. Warszawskie sposoby domowego gotowania i jedzenia od średniowiecza do XX w.

Tematem spotkania będzie szukanie specyfiki warszawskiej kuchni i jadania.

Kuchnia domowa – stała się symbolem wszystkiego, co najbardziej swojskie, najcieplejsze, bezpieczne i rodzinne. A przecież domowe jedzenie bywało biedne, smutne i monotonne. Jak gotowano i jadano po domowemu w dawnej i nowszej Warszawie? Spróbujmy prześledzić różne koleje losów miejskiego jadania, kuchni, naczyń i zdarzeń kulinarnych.

Prof. Błażej Brzostek – historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu (Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki (Za progiem, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy (Paryże Innej Europy, 2015). Mieszka na Żoliborzu, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejsciowki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.