Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 07.06.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Księżniczki w klasztorach | ONLINE

Grafika. Na zielonym tle napis Między Paryżem a Warszawą Ludwika Maria Gonzaga

Większość królowych małżeństwo oznaczało życie z daleka od ojczyzny i rodziny. Często zagubione na nie zawsze przyjaznych cudzoziemskich dworach namiastkę domu i wolności od pałacowej etykiety znajdowały w ufundowanych przez siebie klasztorach. Siedemnastowiecznej klasztory Warszawy, Paryża i Madrytu były nie tylko miejscami modlitwy i ośrodkami dobroczynności, ale i alternatywnymi miejscami spotkań kobiet i przestrzeniami dla ich aktywności artystycznej i intelektualnej.

Prowadząca: dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się historią sztuki nowożytnej europejskiej (szczególnie francuskiej), historią idei, historią kobiet i gender studies. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, cześć studiów doktoranckich odbyła na Université de Paris-IV Sorbonne (thèse en cotutelle)

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

 

Sprawdź nasze pozostałe wykłady


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.