pon., 19.07.2021

5 PLN

Halina Skibniewska: socjologia osiedla wielkomiejskiego w socmodernizmie | ONLINE

Grafika. Na jasnoniebieskim tle napis Architektki w Warszawie

Cykl: Architektki w Warszawie

Jaki był udział kobiet w architektonicznym i urbanistycznym kształtowaniu Warszawy? Cykl wykładów pod wspólnym tytułem „Architektki w Warszawie” przedstawia złożoną problematykę związaną z pytaniami o rolę i pozycję kobiet w architekturze. Kim były architektki pracujące w Warszawie i jakie postawy estetyczne (re-)prezentowały? Dlaczego w architektonicznym krajobrazie Warszawy ich obecność była niewidoczna? Dzisiaj odsłaniamy tę „ukrytą” warstwę kulturową, która współtworzyła nowoczesną architekturę miasta. W czterech wykładach prof. Marta Leśniakowska z Instytutu Sztuki PAN przedstawia dokonania kilku najwybitniejszych architektek czynnych w Warszawie od początku XX wieku.

Prowadząca: prof. IS PAN dr hab. Marta Leśniakowska, historyk i krytyk sztuki, związana z Instytutem Sztuki PAN. Zainteresowania badawcze: historia, teoria i krytyka sztuki, architektury i fotografii XIX-XXI wieku, metodologia historii sztuki. Członek Komisji Ochrony Dziedzictwa Architektonicznego przy Stołecznym Konserwatorze Zabytków, Rady Programowej Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”, Zarządu Fundacji „Profile”, Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Stowarzyszenia „Liber Pro Arte”, Rady ds. zabytkowego kampusu Szkoły Głównej Handlowej przy JM Rektorze SGH, profesor wizytujący w IHS UW.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Sprawdź nasze pozostałe wykłady.