pon., 08.11.2021

Warszawa – nowe spojrzenia

Gender Warszawy. Poszukiwania – wykład prof. Błażeja Brzostka | ONLINE

Wykład w ramach cyklu Warszawa – nowe spojrzenia, podczas którego prof. Błażej Brzostek, historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, opowie o różnych punktach widzenia na miasto stołeczne Warszawę.

Zapraszamy na wykład wszystkich, którzy chcieliby poznać wybrane aspekty historii Warszawy od zupełnie nowej, nieoczywistej strony. Jesteśmy przekonani, że i varsavianiści, i osoby, których zainteresowanie historią stolicy dopiero się zaczyna, znajdą tu coś dla siebie!

Gender Warszawy. Poszukiwania

Jeśli istnieje tożsamość miasta, jej częścią musi być problem płci kulturowej. Oznacza to zainteresowanie relacjami pomiędzy elementem kobiecym i męskim w społeczeństwie i kulturze Warszawy, komplikacjami i niejasnościami tych relacji w różnych epokach, próbami przemocowego ustalania lub negocjowania porządku płci, wpływem tego porządku na materialny kształt miasta.

Ta słabo wciąż poznana sfera historii Warszawy domaga się rekonesansu.

Wejściówki na wydarzenie będą do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.