Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 07.10.2019
18:30–19:45

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Florencja

Jedyne na świecie Miasto Muzeum: Uffizi, Bargello, Museo dell’Accademia, Museo del Duomo, Palazzo Pitti, Palazzo Medici-Ricardi, Palazzo Strozzi, Palazzo Vecchio, Palazzo Pazzi, a w nich Michał Anioł, Verocchio, Donatello, Bruneleschi, Alberti, Ghirlandaio, Masaccio, Masolino, Michelozzo, Leonardo, Botticelli, Fra Angelico, Castiglione, Giotto, Ghiberti, di Cambio, Vasari, Amanatti, Santa Croce, SM Novella, Santa Trinita, San Lorenzo, San Marco, Santa Annuziata, Santo Spirito, Ospedale degli Innocenti, a do tego Petrarca, Dante i Medyceusze… i można bez trudu zapaść na chorobę Stendhala!

 

Cykl wykładów: Warszawskie wakacje

W czasie wykładów przyjrzymy się stołeczności (tej obecnej i tej utraconej) oraz sztuce znanych miast naszego kontynentu – dzięki temu każdego miesiąca wybierzemy się w niezwykłą podróż intelektualną po Europie. Dodatkowa wiedza, pomocna w uprawianiu świadomej turystyki, każdemu i każdej z nas otworzy drogę do osobistego Grand Tour. Wykłady stawiają sobie za cel przedstawienie topografi i artystycznej wybranego miasta, w tym urbanistyki, architektury i sztuki, ale też lokalnych obyczajów i miejscowych specjałów. W każdym z omawianych miast znajdują się obszary lub pojedyncze obiekty, które – podobnie jak warszawska Starówka – wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis

Jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Universita di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Bada średniowieczną i nowożytną sztukę włoską (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), jest organizatorem europejskich podróży edukacyjnych.Kierownik studiów podyplomowych Historia sztuki. Interpretacje w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.