niedz., 08.09.2019

Oprowadzanie
wstęp wolny

Dzień Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa UNESCO | Oprowadzanie po wystawie w j. polskim

Zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie Dnia Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z tej okazji zwiedzanie Centrum Interpretacji Zabytku będzie darmowe. O godzinie 11:00 odbędzie się oprowadzanie po wystawie w języku angielskim, a o 13:00 w języku polskim.

Dzień Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa UNESCO związany jest z działalnością Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (Organisation of World Heritage Cities). Ten dzień to wyjątkowa okazja do bliższego przyjrzenia się kwestii dziedzictwa i wyrażenia solidarności z innymi zrzeszonymi miastami.

OWHC wspiera działania podnoszące świadomość o wielkiej odpowiedzialności spoczywającej na miastach chroniących swoje zabytki. Inicjatywa podkreśla jak ważna jest promocja światowego dziedzictwa, ale przede wszystkim jak duże znaczenie ma ono dla lokalnej społeczności.

Organizacja, która przez cały rok przygotowuje wykłady, dyskusje i spotkania, szczególnie 8 września zachęca do zastanowienia się nad wartością i ochroną światowego dziedzictwa.

Więcej o dniu Solidarności Miast:

Dni Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa UNESCO
8 września (niedziela), godz. 11.00 i 13.00