Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 11.10.2023
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Dziedzictwo UNESCO. Ateny starożytne

Podróż po starożytnych pozostałościach w Atenach, mieście z jednym ze skarbów listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  • Jakie ateńskie wykopaliska można i trzeba odwiedzić, będąc w tym szczególnym miejscu?
  • W których jakich wyjątkowych muzeach znajdują się najciekawsze kolekcje starożytne?
  • Ile o antycznych czasach miasta możemy dowiedzieć się dzisiaj, spacerując po ateńskim centrum i po jego obrzeżach?

Prowadzący: dr hab. Przemysław Kordos pracuje na Wydziale „Artes Liberales” UW. Jego naukowe zainteresowania obejmują współczesną Grecję oraz współczesny Cypr, szczególnie w ujęciu literaturoznawczym i etnograficznym. Tłumaczy literaturę nowogreckiej, zajmuje go też szeroko pojęta fantastyka.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę kicket.com. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE

Zdjęcie: Teatr Dionizosa, Ateny


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.