Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 22.11.2023
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Dziedzictwo UNESCO. Ateny do 1945 roku

Kiedy Grecy uzyskali niepodległość w latach 30. XIX wieku, Ateny, ich przyszła stolica, były dużą wsią, skupioną głównie pod wzgórzem Akropolu. W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat, z pomocą zachodnich architektów, tworzyli stolicę marzeń – pełną szerokich bulwarów, ogrodów, neoklasycystycznych budynków. Potem przyszły wojny, migracje, okupacje, które zaburzyły tę idyllę.

Ile z tamtych utopijnych Aten możemy zobaczyć dzisiaj?

Prowadzący: dr hab. Przemysław Kordos pracuje na Wydziale „Artes Liberales” UW. Jego naukowe zainteresowania obejmują współczesną Grecję oraz współczesny Cypr, szczególnie w ujęciu literaturoznawczym i etnograficznym. Tłumaczy literaturę nowogreckiej, zajmuje go też szeroko pojęta fantastyka.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę kicket.com. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.