śr., 22.11.2023
18:00–19:30
Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł
Dziedzictwo UNESCO. Ateny do 1945 roku
Kiedy Grecy uzyskali niepodległość w latach 30. XIX wieku, Ateny, ich przyszła stolica, były dużą wsią, skupioną głównie pod wzgórzem Akropolu. W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat, z pomocą zachodnich architektów, tworzyli stolicę marzeń – pełną szerokich bulwarów, ogrodów, neoklasycystycznych budynków. Potem przyszły wojny, migracje, okupacje, które zaburzyły tę idyllę.
Ile z tamtych utopijnych Aten możemy zobaczyć dzisiaj?
Prowadzący: dr hab. Przemysław Kordos pracuje na Wydziale „Artes Liberales” UW. Jego naukowe zainteresowania obejmują współczesną Grecję oraz współczesny Cypr, szczególnie w ujęciu literaturoznawczym i etnograficznym. Tłumaczy literaturę nowogreckiej, zajmuje go też szeroko pojęta fantastyka.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.
Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY
Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę kicket.com. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE