sob., 18.09.2021

Europejskie Dni Dziedzictwa

Dziedzictwo PoWarszawsku: od restauracji po speluny Warszawy | ONLINE

gwarna kawiarnia, ludzie siędzący przy stolikach

Z powodu mało sprzyjających prognoz pogody jesteśmy zmuszeni przenieść wydarzenie do sieci.

Spotkanie odbędzie się na ZOOM-ie i będzie transmitowane na Facebooku Muzeum Warszawy. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem nie jesteśmy w stanie zorganizować go w zamkniętym pomieszczeniu z powodu obostrzeń covidowych.

Do wydarzenia można dołączyć bezpośrednio przez ZOOM-a.

Tegorocznym tematem Europejskich Dni Dziedzictwa są Smaki Dziedzictwa. Z tej okazji przygotowaliśmy spotkanie na żywo z twórcą projektu PoWarszawsku – Łukaszem Ostoją-Kasprzyckim.

Warszawa pełna jest szemranych, codziennych i eleganckich lokali gastronomicznych. I zawsze tak było. Przyjrzyjcie się z nami losom i historiom warszawskich knajp, barów, kawiarni, spelun i restauracji XX wieku. Jakie były najpopularniejsze lokale w różnych okresach, co w nich jadano, ile kosztowały warszawiaków małe potrawy i trunki, czym były szynki, które knajpy były szemrane, a które dla klas wyższych?

Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Ostoją Kasprzyckim, który od 2013 roku prowadzi projekt PoWarszawsku. Dzięki niemu przybliża swoim fanom historię Warszawy poprzez Facebook, Instagram, YouTube, radio i podczas spotkań na żywo. Wraz z Bilonem, muzykiem hip-hopowym, prowadzi audycję PoWarszawsku & Bilon w radiu newonce. Stolica to jego pasja, miłość i niezliczone historie rodzinne. Tym wszystkim codziennie dzieli się ze swoimi czytelnikami i słuchaczami. Bądźcie z nami!

Prowadzenie: Marta Żakowska, Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Zapraszamy również na drugie organizowane przez nas wydarzenie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, niedzielne spotkanie z Bartkiem Kieżunem o wpływach kształtujących kuchnię polską.

Przepraszamy za niedogodności i mamy nadzieję zobaczyć się z Państwem na żywo na kolejnych wydarzeniach!

Ilustracja: Wnętrze kawiarni Ziemiańska, Józef Rapacki, 1926, Warszawa, olej