niedz., 17.09.2017

Spacer

Dziedzictwo krajobrazu – Skarpa Warszawska

Skarpa Warszawska to dziedzictwo krajobrazu stolicy, wielokrotnie ukazywane na panoramach i widokach Warszawy. Spacerując Starym i Nowym Miastem, ulicą Mostową oraz u stóp skarpy, dostrzeżemy, jak krajobraz wpłynął na decyzję o założeniu miasta. Wspólnie odpowiemy na pytania, dlaczego ulica Mostowa nie prowadzi dziś na most oraz dlaczego Zamek Królewski ma tak okazale zdobioną fasadę od strony Wisły. Spacer dedykowany dzieciom, młodzieży i dorosłym.

zbiórka: przy wejściu głównym do Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 42)