Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 31.07.2017
18:30–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
wstęp płatny

Dolina Loary – kraina historyczna czy konstrukt promocji turystycznej?

Lato to czas podróży, wakacyjnych wypraw. Proponujemy Państwu wirtualną podróż (a może przygotowanie do podróży?) do Francji, nad Loarę, do regionu, którego część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na naszych dwóch spotkaniach odwiedzimy sławne renesansowe zamki, które były świadkami ważnych wydarzeń historycznych i gościły niezwykłe osobistości, w tym znanych Polaków, np. Marię Kazimierę Sobieską i Stanisława Leszczyńskiego. Zatrzymamy się zarówno w bogatych zamkach królewskich, arystokratycznych, ale zajrzymy także do siedzib mieszczańskich. Nasze spotkania pozwolą nam nie tylko poznać dolinę Loary, ale przede wszystkim przekonać się o różnorodności elementów tworzących europejskie dziedzictwo kulturowe.

Dr Paweł Ignaczak, historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta DAAD (Drezno), Fundacji Lanckorońskich (Rzym), Fundacji Dr Marii Zdziarskiej-Zaleskiej (Paryż). Pracował w Gabinecie Rycin Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz w kolekcji graficznej Biblioteki Polskiej w Paryżu. Prowadzi badania nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.