Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 15.12.2022
18:30–20:00

Wykład online
Centrum Interpretacji Zabytku
udział bezpłatny

Czwartek kuratorski: Gabinet Widoków Warszawy

Czwartki kuratorskie: wykłady kuratorów Muzeum Warszawy, którzy odsłonią tajemnice zbiorów gromadzonych tematycznie w poszczególnych gabinetach muzealnych.

Gabinet Widoków Warszawy

Miasto to żywy organizm podlegające nieustannym zmianom. Gabinet Widoków Warszawy, prezentujący zbiór obrazów, rysunków i rycin przedstawiających stolicę od końca XVI do końca XX wieku, daje unikalną możliwość prześledzenia wielu z tych zmian. Zachodziły one zarówno pod wpływem naturalnego procesu rozwoju miasta, jak i na skutek dziejowych kataklizmów.

Na wykładzie porównamy współczesny widok niektórych znanych nam miejsc i budowli z tym, jaki oglądali mieszkańcy Warszawy i odwiedzający ją goście w XIX i pierwszej połowie XX wieku.

Kurator Gabinetu Widoków Warszawy – Jacek Bochiński

Wykład jest bezpłatny. Wykładu można słuchać na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.

Sprawdź harmonogram wykładów.

Zdjęcie: Marcin Czechowicz


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.