czw., 12.01.2023

Wykład online
udział bezpłatny

Czwartek kuratorski: Gabinet Ubiorów

Czwartki kuratorskie: wykłady kuratorów Muzeum Warszawy, którzy odsłonią tajemnice zbiorów gromadzonych tematycznie w poszczególnych gabinetach muzealnych.

Gabinet Ubiorów

Wykład dotyczący Gabinetu Ubiorów na Wystawie Głównej Muzeum Warszawy. Można tam obejrzeć ponad 120 przedmiotów, ilustrujących fenomen „warszawskiego szyku”. To część muzealnego zbioru ubiorów i akcesoriów stroju, liczącego ponad 2 500 obiektów. W opowieści o kolekcji i Gabinecie Ubiorów skupimy się warszawskiej modzie i obyczajach karnawałowych.

Kuratorka Gabinetu Ubiorów – Agnieszka Dąbrowska

Wykład jest bezpłatny. Można go słuchać na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.

Zdjęcie: Marcin Czechowicz