czw., 13.10.2022

Wykład online
wstęp bezpłatny

Czwartek kuratorski: Gabinet Syren Warszawskich

Czwartki kuratorskie: wykłady kuratorów Muzeum Warszawy, którzy odsłonią tajemnice zbiorów gromadzonych tematycznie w poszczególnych gabinetach muzealnych.

Więcej informacji o wykładzie wkrótce.

Krzysztof Zwierz – historyk, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Kustosz, pracownik Działu Badań nad Warszawą Muzeum Warszawy. W obszarze jego zainteresowań leży Stare Miasto w Warszawie, a szczególnie okres XVI–XVII wieku. Przygotowuje pracę poświęconą konsekwencjom zwoływania sejmów do Warszawy i wpływie tego faktu na rozwój miasta w ostatniej ćwierci XVI i pierwszej połowie XVII wieku.

Wykłady są bezpłatne. Wykładu można słuchać przez platformę ZOOM.

Sprawdź harmonogram wykładów.

E-KOLEKCJE MUZEUM WARSZAWY

E-Kolekcje to nowoczesna i funkcjonalna platforma prezentująca zbiory Muzeum Warszawy.

Obiekty znajdujące się na wystawie głównej Muzeum Warszawy oraz te, które pozostają w muzealnych magazynach zostały starannie sfotografowane. Platforma pozwala przeszukiwać cyfrowe wizerunki obiektów. Umożliwia eksplorowanie bazy eksponatów przy pomocy haseł tematycznych i odkrywanie nowych rzeczy warszawskich. Obiektów i tekstów tematycznych cały czas przybywa.

Zachęcamy do korzystania z e-Kolekcji!

Fot. Marcin Czechowicz