czw., 09.06.2022

Wykład online
wstęp bezpłatny

Czwartek kuratorski: Gabinet Sreber i Platerów Warszawskich

Czwartki kuratorskie: wykłady kuratorów Muzeum Warszawy, którzy odsłonią tajemnice zbiorów gromadzonych tematycznie w poszczególnych gabinetach muzealnych.

Julia Keilowa rzeźbiarka i metaloplastyczka

W gabinecie sreber i platerów na ekspozycji stałej Muzeum Warszawy prezentowane są platery projektu artystki. W czasie wykładu omówiona zostanie działalność artystyczna Julii Keilowej oraz zaprezentowane będą platery, które znajdują się w zbiorach Muzeum Warszawy.

Monika Siwińska – historyczka sztuki, kustoszka Muzeum Warszawy, zajmuje się rzemiosłem artystycznym, w zakresie jej zainteresowań znajdują się szczególnie srebra i platery. Autorka publikacji poświęconych rzemiosłu artystycznemu i historii wychowania.

Wykłady są bezpłatne. Wykładu można słuchać na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.

Sprawdź harmonogram wykładów.

E-KOLEKCJE MUZEUM WARSZAWY

E-Kolekcje to nowoczesna i funkcjonalna platforma prezentująca zbiory Muzeum Warszawy.

Obiekty znajdujące się na wystawie głównej Muzeum Warszawy oraz te, które pozostają w muzealnych magazynach zostały starannie sfotografowane. Platforma pozwala przeszukiwać cyfrowe wizerunki obiektów. Umożliwia eksplorowanie bazy eksponatów przy pomocy haseł tematycznych i odkrywanie nowych rzeczy warszawskich. Obiektów i tekstów tematycznych cały czas przybywa.

Zachęcamy do korzystania z e-Kolekcji!

Fot. Alicja Szulc