Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 15.06.2023
18:30–20:00

Wykład online
Centrum Interpretacji Zabytku
udział bezpłatny

Czwartek kuratorski: Gabinet Portretów

Czwartki kuratorskie: wykłady kuratorów Muzeum Warszawy, którzy odsłonią tajemnice zbiorów gromadzonych tematycznie w poszczególnych gabinetach muzealnych.

Gabinet Portretów

Gabinet Portretów Muzeum Warszawy jest jednym z elementów wystawy głównej Rzeczy warszawskie, otwieranej stopniowo od 2017 roku. Kurator i kuratorka przestrzeni, Paweł Ignaczak i Magdalena Wróblewska, zdecydowali się na podział tej części muzealnej kolekcji na 4 kategorie: ludzi władzy, wojskowych, przedstawicieli i przedstawicielek różnych zawodów oraz kobiet, o których życiorysach wiemy niewiele. Ich koncepcja była wynikiem interpretacji przedstawień olejnych, gromadzonych w Muzeum Warszawy przez lata.

Podczas wykładu poznamy historię badań przedstawień osób związanych z Warszawą, przywołamy wybrane życiorysy portretowanych i dowiemy się, kogo było stać na portret.

Opowie – Zofia Rojek

Wykład jest bezpłatny. Można go słuchać na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.

Zdjęcie: Tomasz Kaczor


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.