czw., 30.06.2022

Wykład online
wstęp bezpłatny

Czwartek kuratorski: Gabinet Opakowań Firm Warszawskich

Czwartki kuratorskie: wykłady kuratorów Muzeum Warszawy, którzy odsłonią tajemnice zbiorów gromadzonych tematycznie w poszczególnych gabinetach muzealnych.

Więcej informacji o wykładzie wkrótce.

Lena Wicherkiewicz – kuratorka wystawy „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”. Od 2016 roku pracuje w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy na stanowisku adiunkta; jest opiekunką kolekcji opakowań firmowych i przedmiotów reklamowych oraz współautorką Gabinetu Opakowań Firm Warszawskich na wystawie głównej Muzeum Warszawy.

Wykłady są bezpłatne. Wykładu można słuchać przez platformę ZOOM.

Sprawdź harmonogram wykładów.

E-KOLEKCJE MUZEUM WARSZAWY

E-Kolekcje to nowoczesna i funkcjonalna platforma prezentująca zbiory Muzeum Warszawy.

Obiekty znajdujące się na wystawie głównej Muzeum Warszawy oraz te, które pozostają w muzealnych magazynach zostały starannie sfotografowane. Platforma pozwala przeszukiwać cyfrowe wizerunki obiektów. Umożliwia eksplorowanie bazy eksponatów przy pomocy haseł tematycznych i odkrywanie nowych rzeczy warszawskich. Obiektów i tekstów tematycznych cały czas przybywa.

Zachęcamy do korzystania z e-Kolekcji!

Fot. Marcin Czechowicz