Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 30.06.2022
18:30–20:00

Wykład online
Centrum Interpretacji Zabytku
wstęp bezpłatny

Czwartek kuratorski: Gabinet Opakowań Firm Warszawskich

Czwartki kuratorskie: wykłady kuratorów Muzeum Warszawy, którzy odsłonią tajemnice zbiorów gromadzonych tematycznie w poszczególnych gabinetach muzealnych.

Więcej informacji o wykładzie wkrótce.

Lena Wicherkiewicz – kuratorka wystawy „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”. Od 2016 roku pracuje w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy na stanowisku adiunkta; jest opiekunką kolekcji opakowań firmowych i przedmiotów reklamowych oraz współautorką Gabinetu Opakowań Firm Warszawskich na wystawie głównej Muzeum Warszawy.

Wykłady są bezpłatne. Wykładu można słuchać przez platformę ZOOM.

Sprawdź harmonogram wykładów.

E-KOLEKCJE MUZEUM WARSZAWY

E-Kolekcje to nowoczesna i funkcjonalna platforma prezentująca zbiory Muzeum Warszawy.

Obiekty znajdujące się na wystawie głównej Muzeum Warszawy oraz te, które pozostają w muzealnych magazynach zostały starannie sfotografowane. Platforma pozwala przeszukiwać cyfrowe wizerunki obiektów. Umożliwia eksplorowanie bazy eksponatów przy pomocy haseł tematycznych i odkrywanie nowych rzeczy warszawskich. Obiektów i tekstów tematycznych cały czas przybywa.

Zachęcamy do korzystania z e-Kolekcji!

Fot. Marcin Czechowicz


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.