Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

pon, 07.09.2020
18:30–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
5 zł

Czwarta Warszawa. Modernista w piekle kompromisów

Dlaczego Warszawa wygląda tak, jak wygląda? Co wpłynęło na jej urbanistykę i architekturę? Czy fenomen tego miasta, przybranego w symbole i metafory, uwikłanego w czas, pamięć i historię, tkwi w tym, że Warszawa jest rekonstrukcją, architektonicznym spektaklem ukierunkowanym na stworzenie nowego typu miasta, którego celem było „wyrażenie pragnień nowego ustroju”?

Przyjrzymy się Warszawie jako spreparowanym miastem-tekstem, dziełem emocji, myśli i wyobraźni konserwatorskiej.

 

Cykl wykładów: Nowe spojrzenie na warszawski modernizm

Prowadząca: prof. Marta Leśniakowska

Jest historyczką sztuki, wykładowcą akademickim, profesor w Instytucie Sztuki PAN. Ma rozległe zainteresowania badawcze obejmujące studia nad problematyką nowoczesnej architektury i kultury wizualnej, zwłaszcza fotografii, ich historią, teorią i krytyką w perspektywie transdyscyplinarnej. Odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnym Medalem Zasłużona Kulturze Gloria Artis. Jest także aktywna jako krytyczka sztuki i kuratorka kilku wystaw
sztuki współczesnej.

Inne wykłady z cyklu:

17 sierpnia Warszawskie arkadie. Osiedle jako polityka.

5 października Plac. Krótka historia polityka emocji

 

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku.

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.