fbpx

Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

pon, 11.05.2020

Czwarta Warszawa. Modernista w piekle kompromisów

Dlaczego Warszawa wygląda tak, jak wygląda? Co wpłynęło na jej urbanistykę i architekturę? Czy fenomen tego miasta, przybranego w symbole i metafory, uwikłanego w czas, pamięć i historię, tkwi w tym, że Warszawa jest rekonstrukcją, architektonicznym spektaklem ukierunkowanym na stworzenie nowego typu miasta, którego celem było „wyrażenie pragnień nowego ustroju”? Przyjrzymy się Warszawie jako spreparowanym miastem-tekstem, dziełem emocji, myśli i wyobraźni konserwatorskiej.

Cykl wykładów: Nowe spojrzenie na warszawski modernizm

Prowadząca: prof. Marta Leśniakowska

Jest historyczką sztuki, wykładowcą akademickim, profesor w Instytucie Sztuki PAN. Ma rozległe zainteresowania badawcze obejmujące studia nad problematyką nowoczesnej architektury i kultury wizualnej, zwłaszcza fotografii, ich historią, teorią i krytyką w perspektywie transdyscyplinarnej. Odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnym Medalem Zasłużona Kulturze Gloria Artis. Jest także aktywna jako krytyczka sztuki i kuratorka kilku wystaw
sztuki współczesnej.

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku.

Zarezerwuj Zarezerwuj