Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 13.10.2021
18:30–20:00

Wykład
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Cyrenajka – antyczna grecka kolonia na wschodzie Libii | ONLINE

W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy na podróże po Afryce Północnej, do Libii, które poprowadzi dr Magdalena El Ghamari.

Stanowisko archeologiczne Cyrenajki początkowo było kolonią Greków z Thery i jednym z głównych miast świata helleńskiego. W opis ruin, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, wpisana jest tysiącletnia historia oraz świadectwo burzliwych czasów współczesnej Libii. Wschodnia Libia z obecnymi miastami takimi jak Szahat, Derna i Marsa Susa w rejonie Gór Zielonych: al-Dźabal al-Akhḍar będzie dodatkowym aspektem spotkania.

Dr Magdalena El-Ghamari – doktor nauk społecznych. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (INPISM) oraz Kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas w Warszawie. Członek Society for Libyan Studies (The British Academy), Zainteresowania naukowe: religia i kultura świata arabsko – muzułmańskiego oraz militarne aspekty bezpieczeństwa (terroryzm). Prywatnie miłośniczka kuchni bliskowschodniej oraz architektury i sztuki Islamu.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Sprawdź ofertę wykładów Centrum Interpretacji Zabytków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.