wt., 28.09.2021

Seminarium Warszawskie
wstęp bezpłatny

Ciągła czy nieciągła? O różnych Warszawach | Seminarium Warszawskie

Problematyka ciągłości, obecna w badaniach miejskich, skłania do zadania sobie pytania, czy Warszawa jest zjawiskiem ciągłym? Czy może mamy do czynienia z różnymi Warszawami, niepowiązanymi ze sobą w czasie i przestrzeni? Są to jedne z kluczowych  pytań odnoszących się do przedmiotu dyskursu naukowego, jakim jest Warszawa.

Dyskusję zainicjują swymi referatami:

• historyk prof. dr hab. Marcin Kula reprezentujący Akademię teatralną w Warszawie,
  • historyk dr hab. Błażej Brzostek reprezentujący Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego,
  • oraz archeolog Zbigniew Polak reprezentujący Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Miejsce: Kino Syrena w Muzeum Warszawy

Limit miejsc: 20 osób

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy pobrać bezpłatną wejściówkę.

Wykład będzie można obejrzeć na Facebooku Muzeum Warszawy.

Sprawdź program seminarium.