wt., 08.09.2020

Muzeum Warszawy
10 PLN

BudujeMY! | Stoicyzm w relacjach międzyludzkich. Warsztat dla dorosłych.

Lapidarium, Rynek Starego Miasta 42

limit miejsc: 15

Stoicy to filozofowie życia. Stworzyli sposób na zachowanie spokoju i szczęśliwe życie w trudnych czasach. Inspiracją do stoickich warsztatów będą wartości i idee UNESCO, którego hasło przewodnie głosi, że wojny rodzą się w umysłach ludzi i w ich umysłach powinny być zwalczane. Jak budować relacje i jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami interpersonalnymi po stoicku?

O tym i o praktyce porozmawiamy na warsztatach, gdzie zostaną także zademonstrowane ćwiczenia duchowe, czyli konkretne sposoby na opanowanie emocji i radzenie sobie z problemami dnia codziennego.

Prowadząca: dr Paulina Seidler – doktor filozofii, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki. Publikowała m.in. w „Przeglądzie filozoficznym”, „Edukacji Filozoficznej” i „Argumencie”. Jej głównymi polami zainteresowań jest popularyzacja filozofii i aplikacja jej do życia codziennego, stoicyzm, filozofia nauki, filozofia przyrody, ontologia, literatura piękna.

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.