Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 22.07.2020
18:30–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Staromiejskie osiedle mieszkaniowe. Jak funkcjonowało nowe Stare Miasto po odbudowie?

Przedszkole, przychodnia zdrowia i warzywniak ze świeżymi owocami? Trudno dzisiaj myśleć o starówce jako osiedlu mieszkaniowym. Tak została jednak zaprojektowana i była pełnym życia, samowystarczalnym miejscem do mieszkania. Jakim osiedlem była przed zmianą w atrakcję turystyczną i kto na niej zamieszkał? 

 

Prowadząca: Ewa Majdecka – socjolożka, badaczka, doktorantka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze pracę doktorską o społecznym wytwarzaniu przestrzeni Starego i Nowego Miasta w Warszawie po ich powojennej odbudowie.

 

Informacje o wydarzeniu w Kinie Syrena

miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, wejścia od strony ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 15 (limit może ulec zmianie)

Kup bilet

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet 

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.