Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 06.08.2020
18:30–20:00

Spacer
Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Powojenne polichromie na kamienicach Nowego Miasta w Warszawie

Miejsce zbiórki: pod pomnikiem Syrenki na Rynku

limit miejsc: 6

Kup bilet

 

Co do realizacji polichromii na powojennych kamienicach Starego Miasta nie było żadnych wątpliwości – musiały powstać. To one były integralną częścią historycznego centrum Warszawy i są podziwiane do dziś. 

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, co dzieje się na kamienicach nowomiejskich – a dzieje się dużo i to o wiele więcej niż na starówce. Artyści nie ograniczeni tak mocno przez propagandę ówczesnej władzy puścili wodze fantazji, o których najlepiej posłuchać podczas sierpniowego spaceru po Nowym Mieście.

Prowadząca: Joanna Kania – historyczka sztuki, pracowniczka Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kuratorka wystaw malarstwa “Wanda Paklikowska-Winnicka” w 2007 roku i “Rajmund Ziemski” w 2010 roku w Zachęcie.

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.